top of page
photo_gazon.jpg

Посадка саду, хвойних, квітів

Будь-який будинок можна прикрасити, якщо на присадибній ділянці посадити сад із красивих дерев, кущів та створити квітник із прекрасних квітів. Але до закладки саду потрібно поставитися з максимальною відповідальністю, тому що це процес трудомісткий і здійснюється у кілька етапів. Потрібно продумати всі моменти робіт до початку закладки, підібрати необхідну ділянку для посадки дерев. Необхідно визначитися з кількістю плодових культур, зрозуміти, яким чином краще розмістити їх на вибраній території та скласти план розташування дерев та кущів. Щоб усе було сплановано зі знанням та досвідом – закладка саду ціна на яку фіксується в межах 30% із саджанця. Щоб мати можливість посадити багато різноманітних культур на невеликій ділянці, потрібно грамотно розпланувати сад.

Є ключові моменти при посадці саду.

Що слід враховувати:

Кліматична зона та які сорти дерев та чагарників підійдуть для проростання в ній.

Врожайність культур. Вибирати сорти рослин із підвищеною врожайністю, не потрібно буде висаджувати велику кількість саджанців.

Перехресне запилення. Висаджуючи саджанці, розміщуйте поруч дерева різних сортів, які цвітуть в той самий період, вони можуть перехресно запилюватися. Завдяки цьому можна збирати надалі багаті врожаї.

Сусідство культур. Не всі сорти плодових культур сумісні, краще це відразу з'ясувати, оскільки небажане сусідство призводить до поганого врожаю.

Схема висадки. Щоб не було проблем із розташуванням дерев, спочатку креслять схему посадки на плані ділянки, на аркуші паперу. Потрібно враховувати відстань між культурами.

Температурний режим. Для теплолюбних дерев та кущів добре підійде південно-захід. З цього боку менше холодних вітрів і більше сонця та тепла.

Грунтові води. Потрібно враховувати близькість ґрунтових вод до поверхні ґрунту. За таких обставин на ділянці висаджують чагарники, квіти, розробляють грядки.

Сівозміна. Після викорчовування старого дерева на його місце краще посадити дерево іншого виду, щоб воно добре росло. Наприклад, на місці груші не слід садити молоду грушу.

Проводити роботи з закладення саду краще ранньою весною або пізно восени, але до настання заморозків. До цього потрібно заздалегідь підготувати присадибну ділянку. Його потрібно прибрати від сміття та каміння, вирівняти і якщо потрібно внести необхідні добрива. Якщо на ділянці передбачається будівництво будинку та інші будівлі, потрібно почекати закінчення будівельних робіт, а потім розбивати сад. Будівельна техніка може зламати саджанці та інші культури.

Коли відбувається посадка дерев на присадибній ділянці, слід розуміти, що у різних рослин свої особливі вимоги до освітлення. При плануванні висадки дерев та чагарників застосовується загальне правило. Низькі рослини садять ближче на південь і висота рослин поступово збільшується на північ. Наприклад, на південній стороні ділянки розташовують полуницю або овочі, а на північній стороні висаджують дерева. Ягідні кущі та невисокі деревця розміщують у середині саду.

При закладці саду на дачній ділянці слід враховувати, що дерева і кущі з часом розростаються і може статися затемнення або рослини, що розрослися, заважатимуть руху повітряних мас. Тому не варто всю ділянку захаращувати деревами, це може призвести навіть до загибелі рослин.

Гарний господар робить закладку саду один раз на кілька років. Але не кожному під силу впоратися з безліччю процедур, пов'язаних із висадкою саду. Для цього потрібна фізична підготовка та досвід. Одній людині ніяк не впоратися з багатьма завданнями. Найкраще запросити нашу бригаду компетентних фахівців, які виконають усі роботи та порадять, де краще розмістити дерева та знають як краще відбувається закладка насаджень.

bottom of page