top of page
zima.jpg

Восени, коли починається холодна пора, потрібно поквапитися і вкрити молоді дерева та кущі. Необхідно це зробити до перших заморозків, якщо хочете, щоб рослини не загинули від морозів та вітрів, а навесні порадували вас гарним цвітінням. Потрібно два – три дні на догляд за рослинами восени і рослини нагородять господаря добрим урожаєм.

Підготовка саду до холодних часів починається з дерев. Про них подбати слід у першу чергу. Спочатку знімаємо плоди, що залишилися на гілках, оглядаємо дерева, щоб не було пошкоджень. Плоди і залишки рослин, що залишилися на землі, потрібно прибрати і прикопати на ділянці, оскільки вони можуть нести небезпеку для саду. Компостна яма в цьому випадку не найкращий варіант.

Видалення листя

Опале листя – відмінне добриво для майбутнього врожаю. Потрібно згрести листя в одну купу і злегка присипати вапном. Проте такий порядок дій втратив свою популярність з недавнього часу. Все більше власників садів вважають, що опале листя з дерев викидати не варто. Вони нібито є незамінним захистом для кореня дерева, що знаходиться у верхніх шарах ґрунту. Чи це підтверджено? Ні, тому кожен може вибрати правильний для себе варіант прибирання листя. Але все ж таки, більша кількість садівників вважають, що опале восени листя слід прибирати своєчасно, а саме в середині осені. Виправдовується це тим, що в середині листя можуть виявитися різні шкідники та збудники хвороб. У стані спокою вони безпечні, проте згодом вони завдадуть величезної шкоди рослинам та майбутньому врожаю.

Спалювати листяні відходи небажано - таким чином ви вражаєте навколишнє середовище, завдаючи йому величезної шкоди.

Обрізка плодового дерева

Цей етап підготовки саду до зими пропускати не варто. Обрізання плодового дерева – видалення бічних гілок за допомогою ріжучого інструменту. Спершу видаляються сухі, зламані та хворі гілки дерева. Гільки які ростуть всередину крони бажано так само видалити. Пагони у свою чергу так само зрізаються, враховуючи, що зріз потрібен рівний, гладкий, без задир кори. Обрізку проводять не тільки для дерев, але і для плодових кущів.

Вищевказану процедуру варто проводити до настання заморозків, так як при низьких температурах деревина сохне і набуває крихкості. Варто враховувати, що свіжий зріз варто негайно обробити розчином мідного купоросу, а також зачистити. Якщо пропустити цю частину, утворюється вологе середовище. Як відомо, це найсприятливіші умови для розмноження спор деревних грибів. У такий спосіб зберігається здоров'я рослини.

Далі слід здійснити повний огляд дерева. При виявленні мохів, лишайників та трутовиків варто негайно видалити їх. Це ідеальне місце для шкідників.

Побілка дерева

Осіння білка - найкращий захист для кори дерев. Вона вбереже не тільки від шкідника, а й від весняних променів сонця, що печуть, які викликають опіки. При побілці потрібно покрити нижню частину дерева до початку нижніх скелетних гілок. Використовувати можна і готову побілку, і зроблену самостійно.

Розпушування ґрунту

Ще одним пунктом підготовки саду до зими є розпушування грунту вашого городу. Це дасть чудовий результат при врожаї. Розпушування приствольного кола відбувається на глибину до 20 см. Розпушувати землю радять вилами, щоб уникнути травм коріння дерева.

Підготовка саду до холодної пори року – важливий пункт у житті кожного садівника. Не слід забувати про те, що ваші рослини вимагають захисту від морозу так само, як і ви.

bottom of page